top of page

Jak to probíhá?

Ve zkratce o tom, jak focení se mnou probíhá. Od momentu, kdy se ke mě objednáte, až po chvíli, kdy budete držet vytištěné fotografie v ruce.
Jak to probíhá ve zkratce:


Domluvíme si focení, ideálně prostřednictvím těchto webových stránek a možnosti rezervovat si schůzku. Já se Vám ozvu, potvrdím, zda mám v daný den volno a domluvíme další detaily - kdy a kde se sejdeme, kde budeme fotit, co budeme fotit atd.


Sejdeme se na focení, dle předchozí domluvy a fotíme a fotíme.


V průběhu portrétního focení Vám říkám, jak se postavit, kdy se usmát atd. ať můžeme společně "vypilovat" ty nej fotografie. Průbežně Vám ukazuji pořízené fotografie alespoň na displayi fotoaparátu, ať máte představu, jaké fotky vznikají a jak budou výsledné fotografie vypadat. Navzájem se domlouváme, co se nám líbí a co ne. Jestli nás na fotografiích nic neruší i to zda se Vám líbí výrazy tváře apod. Hned na místě tedy můžeme ovlivnit výsledné fotografie.

Během fodinných focení a focení s menšími dětmi je velmi težké udržet jejich pozornost, takže se snažím fotit rychle, ale někdy je to zkrátka složitější.

Proto doporučuji spíše focení venku, kde se děti mohou více vyblbnout a pohrát si. Často mě vnímají jen jako "tu tetu" s foťákem v ruce, která tam buď není (tj. fotí z větší dálky v době, kdy děti ani netuší, že je fotím), nebo dělá srandovní ksichtíky a zvuky a u toho mačká spoušť...


Fotíme tak dlouho, dokud nás to baví a dokud nejsme s výsledkem spokojeni. Vše samozřejmě s ohledem na menší děti, na počasí apod.


Jakmile dofotíme, v ten moment je to prozatím vše a rozloučíme se.


Po focení Vám během několika dnů pošlu unikátní odkaz (bez odkazu se tam nikdo jiný nedostane) na internetovou galerii, kde si můžete v klidu fotografie prohlédnout a vybrat ty, které se Vám líbí nejvíce. Galerie bude obsahovat pouze tzv. náhledy fotografií, to znamená neupravené fotografie. Ty výsledné budou vypadat ještě lépe. Dívejte se tedy spíše na výrazy tváře a vybírejte fotky podle toho, na kterých si myslíte, že Vám to více sluší. Protože vím, jaký může být rozdíl mezi upravenou a neupravenou verzí, většinou do galerie dávám i ukázku už upravených fotek, ať máte představu, jak mohou výsledné fotografie vypadat.


Galerie je velmi intuitivní a vypadá spíše jako e-shop. Jakmile fotografie označíte k výběru, počítá se Vám i průběžná cena za focení. Ke každé fotce můžete napsat i nějakou poznámku, např. k tiskům apod.


Jakmile máte vybrané fotografie a s výběrem jste spokojeni, kliknete na tlačítko pro odeslání výběru. V tom momentě mi přijde i automaticky e-mail, že jste si vybrali.


Pokud jste nevybírali tisk fotografií či fotoobrazů nad rámec balíčku, zobrazila se Vám i konečná cena. V druhém případě, je potřeba k ceně ještě připočíst cenu za tisk.


Napíšu Vám potvrzující e-mail, aby bylo zřejmé, že o výběru vím. Zároveň Vám spočítám cenu včetně tisku a vyzvu Vás o zaplacení dané částky převodem na můj účet.


Jakmile bude objednávka zaplacena, začínám pracovat na úpravě fotografií. Od tohoto momentu to může trvat 14 dnů nebo dle vytíženosti fotografa. Většinou se snažím mít ovšem objednávky zpracované kvalitně a rychle. Mám ráda čistý stůl a nerada práci hromadím a odkládám. Proto fotografie posílám v 99% mnohem dřív, zpravidla do několika dnů.


Pošlu Vám unikátní odkaz na stažení fotografií v digitální podobě. Fotografie si stáhnete.


V tento moment očekávám Vaši zpětnou vazbu - budu moc ráda, když mi napíšete, zda se Vám líbí. Protože jsou všechny fotografie upravené (jas, kontrast, barvy, retuše...) a já jsem taky jen člověk, může se stát že někdy něco přehlédnu. A tak se třeba stane, že máte na jedné fotce pupínek na obličeji, ale na dalších už ne. V tom případě mi, prosím, napište a já případné nedostatky, co se úpravy fotografií týká, opravím. Jakmile je vše v pořádku, já od Vás "dostávám zelenou", že mohu fotografie odeslat do tisku, tak posílám.


Jsem vždy moc ráda za zpětnou vazbu, když se se světem podělíte o tom, jak se Vám se mnou spolupracovalo a fotilo.

Zpětnou vazbu můžete poslat prostřednictvím webu, v sekci mně, kde najdete možnost poslat mi vzkaz. Nebo to můžete udělat pomocí facebooku, kde je možnost přidat hodnocení.


Jakmile si výsledné a upravené fotografie stáhnete, můžete je ihned používat, dát na facebook, pochlubit se rodičům a známým, ukázat je na mobilu atd.


Jakmile mi přijdou fotografie z tisku, opět se Vám ozývám a plánujeme další setkání za účelem předání fotografií (většinou vždy v pondělí). Nebo je Vám mohu zaslat poštou.