top of page

Obchodní podmínky

Prosím, čtěte ještě před objednáním!


Odchodní podmínky

Kontakt na mě:

Šárka Matiášová

www.matiasova.com

sarka.matiasova@gmail.com

tel.: +420 731 512 495

Dotazy

Máte-li dotazy k fotografickým službám, které poskytuji, ráda odpovím. Prosím, volejte na mé telefonní číslo uvedené na mých webových stránkách v sekci „kontakt“.

Je to nejrychlejší způsob, jak Vám mohu Vaše dotazy zodpovědět, případně vysvětlit průběh focení apod. Z tohoto důvodu neakceptuji dotazy, položené prostřednictvím SMS. (Je to zdlouhavé a mohlo by dojít k nedorozumnění.)

Hovory přijímám ve všední dny od 10:00 hod do 18:00 hod. Po osumnácté hodině hovory z neznámých čísel zásadně nepříjímám. Děkuji za pochopení.

Ptát se můžete také prostřednictvím zpráv na mém facebookovém profilu (odkaz na něj najdete na mých webových stránkách v sekci „kontakt“). Nejsem ovšem u internetu nepřetržitě a proto buďte, prosím, trpěliví. Odpovím hned, jakmile to bude možné.

Vše je o vzájemné domluvě, pro mě je důležité, aby se nám spolupracovalo dobře a nejen focení probíhalo příjemně. Razím heslo, že neexistuje hloupá otázka, proto se mě nebojte zeptat.

Objednání termínu focení

Před objednáním si, prosím, důkladně pročtěte tyto obchodní podmínky a ceník. Podívejte se také na ukázky mé práce.

Aktuální ceník a ukázku mé práce najdete na mých webových stránkách (www.matiasova.com).

Objednat termín focení lze prostřednictvím webového formuláře, který najdete na mých webových stránkách v sekci „rezervace termínu“.

Vyplněním a zasláním této rezervace, dáváte najevo, že jste seznámeni s těmito obchodními podmínkami a ceníkem, že jim rozumíte a souhlasíte s nimi. Taktéž dáváte najevo, že jste seznámeni s mým fotografickým stylem a autorským přístupem a vyhovuje Vám. Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky.

Do formuláře, prosím, vždy uveďte potřebné informace, především:

Ø Kontakt na Vás (Vaše celé jméno, telefonní číslo a e-mail)

Ø O jaký druh focení máte zájem (např. rodinné, těhotenské, novorozenecké...)

Ø Počet fotografovaných osob

Ø Vaše časové možnosti

Ø Popište (stačí několik vět) Vaši představu o průběhu focení a jaký očekáváte výsledek (např. počet fotografií, zda budete chtít tisknout, zda chcete fotografie v černobílé nebo barevné formě... zkrátka jakékoliv požadavky, ale i nápady apod.).

Ø Máte-li nějakou slevu, popř. dárkový poukaz

Ø V případě, že byste chtěli fotografovat na Vámi vybraném místě (může to být např. u Vás doma nebo někde venku, na Vašem oblíbeném místě...), nezapomeňte tuto skutečnost taktéž uvést.

Jakmile formulář odešlete, neznamená to automaticky, že v požadovaný termín budeme fotit! Rezervaci termínu Vám vždy potvrdím e-mailem, ve kterém Vám pošlu i případné podrobnější informace, bude-li třeba.

Rezervační poplatek

Bohužel mě špatné zkušenosti donutily zavést zálohu v podobě rezervačního poplatku (platí pro některá focení). Výše rezervačního poplatku je závislá na druhu focení a budu Vás o něj informovat po objednání mých služeb prostřednictvím emailu.

Jakmile se domluvíme na podrobnostech a termínu focení, požádám Vás o zaplacení rezervačního poplatku. Termín budete mít „předrezervovaný“ po dobu tří pracovních dnů (pokud nebude uvedeno jinak). Pokud během této doby nebude rezervační poplatek zaplacen, bude požadovaný termín uvolněn ostatním zákazníkům. Rezervační poplatek uhraďte, prosím, převodem na číslo účtu 670100-2212585425/6210. Účet je u mBank.

Rezervační poplatek funguje podobně jako „záloha“ před focením. Tzn. pokud se objednáte na focení v ceně např. 1000 Kč a zaplatíte rezervační poplatek 100 Kč, po focení budete doplácet pouze 900 Kč.

V případě, že na focení nedorazíte včas (viz Čas focení, zpoždění) nebo focení zrušíte nedostatečně dlouho dopředu (viz Změna termínu focení), rezervační poplatek propadá v celé své výši.

Změna termínu focení

Vše je o domluvě. V případě, že se nemůžete na fotografování dostavit, dejte mi to prosím vědět, co nejdříve. Chápu, že se může stát nějaká neočekávaná situace, nebo prostě jenom není ta správná nálada. Nemá cenu to lámat přes koleno, a proto se můžeme domluvit rovnou na jiný volný termín.

Rezervační poplatek může propadnout v celé své výši, pokud se na focení nedostavíte včas anebo se neomluvíte předem.

V případě domluveného focení na dopolední hodiny to znamená omluvit se nejpozději den předem do 20 hod. V případě odpoledního focení to znamená omluvit se nejpozději v den focení do 10 hod. dopoledne.

Pokusím se Vám však vyjít maximálně vstříc i v případě, že mě kontaktujete později, obzvlášť bude-li důvodem náhlé onemocnění, závažné neočekávané události apod.

Já si také vyhrazuji právo odvolat focení jak z osobních důvodů, tak i z důvodu nepřízně počasí, kvůli nemoci apod. V takovém případě se domluvíme na nejbližším možném termínu, který nám bude vzájemně vyhovovat.

Doprava k Vám

V případě focení, kdy je potřeba, abych se dopravila k Vám, mohu si účtovat cestovné 15 Kč/km z místa mého bydliště (Těšetice u Olomouce) do místa určení (počítám pouze cestu tam, Ne cestu tam i zpět) – záleží ovšem na naší společné domluvě.

Čas focení, zpoždění

Časy focení se mohou různit, nicméně na svých stránkách uvádím max. dobu focení. Snažte se na focení přijít pokud možno včas.

V případě, že budete mít zpoždění nelze okno „natahovat“, můžu mít domluvené focení přímo po Vás. Svou nedochvilností okrádáte o čas pouze sami sebe. V případě, že Vaše zpoždění přesáhne 20 min. a nebudu mít od Vás žádné info, že se zpozdíte, vyhrazuji si právo focení zrušit a rezervační poplatek propadá. V případě, že se domluvíme a já na Vás budu čekat, bude cena focení navýšena za každou započatou čtvrthodinu čekání na Vás o 50 Kč. Bude-li na Vás čekat osob víc (např. já a domluvená vizážistka) může být cena navýšena více.

Samozřejmě totéž platí i obráceně. Nikdo není neomylný a i já mohu nabrat nějaké zpoždění. Proto Vám za každých 15 min dám jednu upravenou fotografii ve formě .jpg zdarma.

Cena a platba

Aktuální ceník naleznete na mých webových stránkách. Ceník je pouze orientační – vždy záleží na konkrétní domluvě. Platbu přijímám převodem na účet.

Číslo účtu je 670100-2212585425/6210. Účet je u mBank.

Fotografování

V průběhu fotografování platí přísný zákaz pořizování jakýkoliv záznamů (zejména vlastních fotografíí nebo pořizování videí) bez mého souhlasu!

Na fotografování se, prosím, připravte a upravte. Je vhodné se pěkně obléci tak, abyste se cítili dobře a sami sobě se líbili. Při výběru oblečení se pokuste vyhnout kouskům s velkými nápisy či vzory, působí rušivě. V případě focení více osob je vhodné zkombinovat barvy oblečení tak, abyste se k sobě barevně hodili.

Doporučuji se na focení nachystat tak, abyste byli se svým vzhledem spokojeni. Nespokojenost s vlastním vzhledem není důvodem k reklamaci fotografií.

Focení novorozenců a miminek

Novorozenecké focení patří k nejnáročnějším. Prioritou číslo jedna je pro mě miminko! Proto je možné, že se focení protáhne – může trvat i 4 hodiny – focení se prodlužuje kojením miminka, následným odříhnutím, uspáváním apod.) Stylizované novorozenecké fotografie (jedná se především fotografie miminek v košíčcích, oblečcích apod.) lze fotit pouze v prvních týdnech od narození miminka. Takto fotím novorozeňátka max. do věku 14 dnů! Proto doporučuji novorozenecké focení zarezervovat v době těhotenství, tedy ještě před samotným porodem. Konkrétní termín focení si potom domluvíme ještě z porodnice.

Starší miminka samozřejmě fotím také (miminka jsou krásná v každém věku), ale v tomto případě nelze zaručit, že miminko vydrží spinkat v dané poloze. Můžeme to spolu zkusit a v případě, že by se to miminku nelíbilo, přejdeme na lifestylové focení (miminko u maminky v náručí apod.).

Výběr fotek

První výběr fotografií dělám sama. Odseparuji ty, které jsou úplně nepoužitelné, popř. absolutně nesouhlasí s mým estetickým cítěním a mým fotografickým stylem. Následně z nich udělám náhledové fotky, které uložím do galerie a pošlu Vám unikátní odkaz. Do této galerie se dostanete pouze vy a osoby, kterým předáte odkaz. Náhledy nejsou ve většině případů nijak upravované, jsou ve zmenšené kvalitě a jsou opatřeny vodoznakem, proto je zakázáno je jakkoliv stahovat a dále je publikovat. Slouží pouze k Vašemu výběru výsledných fotografií!

Na vlastní výběr fotek máte 14 dní od doby, kdy Vám pošlu odkaz do galerie s náhledy. Pokud do 14 dnů nevyberete, vyberu fotky sama – počet dle objednaného balíčku. Výjimku tvoří pouze svatební fotografie, kdy máte na výběr dobu delší (je to hlavně z důvodu svatebních cest, tak ať na to máte klid a pohodu). U svatebního focené je potřeba vybrat fotografie do 30 dnů. Pokud mi do té doby nepošlete Vámi vybrané fotografie, opět je vyberu sama.

Zpracování a úprava fotek

Vybrané fotografie vždy upravuji. Dělám základní úpravy – ořez, jas, kontrast apod., u portrétů dělám i drobné retuše pleti (pupínky, škrábance apod.), zjemňuji případné výraznější vrásky (nikdy ne úplně!) atd. Nikdy nedělám větší retušování a zásadnější úpravy. (Případně je s Vámi konzultuji.) Proto je především důležité dětem před fotografováním umýt případná razítka, tetovačky apod. Přijďte, prosím, na focení upraveni (oblečení, make-up...) tak, abyste se sami sobě líbili. U fotografií reportážního rázu, např. u svatebních fotografií provádím základní úpravy, stejně tak i u skupinových fotografií. U novorozeneckých fotografií provádím plnou retuš miminek, především úpravu potniček, škrábanců či více viditelných suchých šupinek na kůži.

Neupravené fotografie neposkytuji, proto je po mě, prosím, nežádejte. Také neposkytuji tzv. syrové fotografie ve formátu raw.

Dodací lhůty

Úprava fotografií

Doba dodání fotografií se počítá ode dne, kdy mi pošlete seznam Vámi vybraných fotografií. Doba dodání je 20 pracovních dní. Výjimku tvoří svatební focení, kdy se doba dodání může prodloužit, podle vytíženosti fotografa. V případě svatebního focení je mi jasné, že se budete hned chtít „pochlubit“ na sociálních sítích, proto většinou spolu s náhledy posílám i několik již upravených fotek.

V případě, že jste si vybrali nějaké fotografie nad rámec balíčku, počítá se doba dodání od doby, kdy za ně dorazí platba na můj účet. Myslete na to, prosím, již během objednávání focení a nenechávejte to na poslední chvíli. Pokud víte, že budete fotografie potřebovat dříve, prosím objednejte se dříve anebo využijte možnost zrychleného dodání digitálních fotografií (neplatí pro svatební fotografie) do 10 pracovních dnů: + 500 Kč k balíčku. Možnost zrychleného dodání se mnou, prosím vždy konzultujte. Budu-li vytížená, nemohu expresní dodání poskytnout.

Hotové fotografie

Fotografie dostanete v plném rozlišení ve formátu .jpg v barevné verzi, některé fotografie poskytuji dle svého uvážení taktéž v černobílé verzi.

Všechny hotové fotografie posílám ke stažení prostřednictvím webového úložiště. Vám pošlu unikátní odkaz ke stažení fotek. Jakmile to udělám, informuji Vás o tom. Hotové fotografie také posílám do tisku (v barevné verzi). Standartně formát 10x15 cm, popř. dle balíčku.

V ceně balíčku není tisk fotografií vybraných nad rámec balíčku. Vyberete-li více fotek a budete-li chtít vytisknout fotografie nad rámec balíčku, je potřeba mě o tom informovat. Ceny tisku jsou uvedeny v ceníku. Na přání lze zajistit také dotisk dalších kopií či jiných rozměrů, popř. i mnou vybrané černobílé verze - vše dle domluvy.

Autorská práva

Zákazníkovi nabývá vlastnická práva (nikoliv autorská, která náleží fotografovi). Není dovoleno využívat fotografie ke komerčním účelům, propagaci či prodeji třetí straně. Také není dovoleno jakkoliv fotku upravovat a prezentovat ji jako dílo fotografa.

Zveřejňování Výsledné fotografie jsou mým autorským dílem, a tak si vyhrazuji možnost zveřejňovat je jako své portfolio, a to na facebookové stránce, na mém webu, v propagačních materiálech (letáky, plakáty), na dárkových poukazech a vystavené jako obrazy bez dalšího svolení klienta. V případě, že klient s tímto nesouhlasí, musí oznámit tuto skutečnost předem nebo v průběhu fotografování. Než fotografie zveřejním, vždy se na možnost zveřejnění ptám. Klient smí používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci. Klient nesmí užít fotografie pro komerční účely nebo je prodávat bez písemného souhlasu fotografa.

Ostatní

Pokud klient či dítě klienta způsobí škodu na technickém vybavení fotografa, plně odpovídá za jejich úhradu.

Fotografie nejsem povinna nijak archivovat.

19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Focení Jaro 2022

Krásný den, přátelé, příznivci mého focení... Rok se s rokem sešel a ačkoliv jsem si původně myslela, že se sem tam na focení dostanu už během roku 2021, čas ukázal, že to bylo ještě brzy. Nakonec jse

Comentários


bottom of page