top of page

Obchodní podmínky

Prosím, čtěte ještě před objednáním!


Odchodní podmínky

Kontakt na mě:

Šárka Matiášová

www.matiasova.com

sarka.matiasova@gmail.com

tel.: +420 731 512 495

Dotazy

Máte-li dotazy k fotografickým službám, které poskytuji, ráda odpovím. Prosím, volejte na mé telefonní číslo uvedené na mých webových stránkách v sekci „kontakt“.

Je to nejrychlejší způsob, jak Vám mohu Vaše dotazy zodpovědět, případně vysvětlit průběh focení apod. Z tohoto důvodu neakceptuji dotazy, položené prostřednictvím SMS. (Je to zdlouhavé a mohlo by dojít k nedorozumnění.)

Hovory přijímám ve všední dny od 10:00 hod do 18:00 hod. Po osumnácté hodině hovory z neznámých čísel zásadně nepříjímám. Děkuji za pochopení.

Ptát se můžete také prostřednictvím zpráv na mém facebookovém profilu (odkaz na něj najdete na mých webových stránkách v sekci „kontakt“). Nejsem ovšem u internetu nepřetržitě a proto buďte, prosím, trpěliví. Odpovím hned, jakmile to bude možné.

Vše je o vzájemné domluvě, pro mě je důležité, aby se nám spolupracovalo dobře a nejen focení probíhalo příjemně. Razím heslo, že neexistuje hloupá otázka, proto se mě nebojte zeptat.

Objednání termínu focení

Před objednáním si, prosím, důkladně pročtěte tyto obchodní podmínky a ceník. Podívejte se také na ukázky mé práce.

Aktuální ceník a ukázku mé práce najdete na mých webových stránkách (www.matiasova.com).

Objednat termín focení lze prostřednictvím webového formuláře, který najdete na mých webových stránkách v sekci „rezervace termínu“.

Vyplněním a zasláním této rezervace, dáváte najevo, že jste seznámeni s těmito obchodními podmínkami a ceníkem, že jim rozumíte a souhlasíte s nimi. Taktéž dáváte najevo, že jste seznámeni s mým fotografickým stylem a autorským přístupem a vyhovuje Vám. Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky.

Do formuláře, prosím, vždy uveďte potřebné informace, především:

Ø Kontakt na Vás (Vaše celé jméno, telefonní číslo a e-mail)

Ø O jaký druh focení máte zájem (např. rodinné, těhotenské, novorozenecké...)

Ø Počet fotografovaných osob

Ø Vaše časové možnosti

Ø Popište (stačí několik vět) Vaši představu o průběhu focení a jaký očekáváte výsledek (např. počet fotografií, zda budete chtít tisknout, zda chcete fotografie v černobílé nebo barevné formě... zkrátka jakékoliv požadavky, ale i nápady apod.).

Ø Máte-li nějakou slevu, popř. dárkový poukaz

Ø V případě, že byste chtěli fotografovat na Vámi vybraném místě (může to být např. u Vás doma nebo někde venku, na Vašem oblíbeném místě...), nezapomeňte tuto skutečnost taktéž uvést.

Jakmile formulář odešlete, neznamená to automaticky, že v požadovaný termín budeme fotit! Rezervaci termínu Vám vždy potvrdím e-mailem, ve kterém Vám pošlu i případné podrobnější informace, bude-li třeba.

Rezervační poplatek

Bohužel mě špatné zkušenosti donutily zavést zálohu v podobě rezervačního poplatku (platí pro některá focení). Výše rezervačního poplatku je závislá na druhu focení a budu Vás o něj informovat po objednání mých služeb prostřednictvím emailu.

Jakmile se domluvíme na podrobnostech a termínu focení, požádám Vás o zaplacení rezervačního poplatku. Termín budete mít „předrezervovaný“ po dobu tří pracovních dnů (pokud nebude uvedeno jinak). Pokud během této doby nebude rezervační poplatek zaplacen, bude požadovaný termín uvolněn ostatním zákazníkům. Rezervační poplatek uhraďte, prosím, převodem na číslo účtu 670100-2212585425/6210. Účet je u mBank.

Rezervační poplatek funguje podobně jako „záloha“ před focením. Tzn. pokud se objednáte na focení v ceně např. 1000 Kč a zaplatíte rezervační poplatek 100 Kč, po focení budete doplácet pouze 900 Kč.

V případě, že na focení nedorazíte včas (viz Čas focení, zpoždění) nebo focení zrušíte nedostatečně dlouho dopředu (viz Změna termínu focení), rezervační poplatek propadá v celé své výši.

Změna termínu focení

Vše je o domluvě. V případě, že se nemůžete na fotografování dostavit, dejte mi to prosím vědět, co nejdříve. Chápu, že se může stát nějaká neočekávaná situace, nebo prostě jenom není ta správná nálada. Nemá cenu to lámat přes koleno, a proto se můžeme domluvit rovnou na jiný volný termín.

Rezervační poplatek může propadnout v celé své výši, pokud se na focení nedostavíte včas anebo se neomluvíte předem.

V případě domluveného focení na dopolední hodiny to znamená omluvit se nejpozději den předem do 20 hod. V případě odpoledního focení to znamená omluvit se nejpozději v den focení do 10 hod. dopoledne.

Pokusím se Vám však vyjít maximálně vstříc i v případě, že mě kontaktujete později, obzvlášť bude-li důvodem náhlé onemocnění, závažné neočekávané události apod.

Já si také vyhrazuji právo odvolat focení jak z osobních důvodů, tak i z důvodu nepřízně počasí, kvůli nemoci apod. V takovém případě se domluvíme na nejbližším možném termínu, který nám bude vzájemně vyhovovat.

Doprava k Vám

V případě focení, kdy je potřeba, abych se dopravila k Vám, mohu si účtovat cestovné 15 Kč/km z místa mého bydliště (Těšetice u Olomouce) do místa určení (počítám pouze cestu tam, Ne cestu tam i zpět) – záleží ovšem na naší společné domluvě.

Čas focení, zpoždění

Časy focení se mohou různit, nicméně na svých stránkách uvádím max. dobu focení. Snažte se na focení přijít pokud možno včas.

V případě, že budete mít zpoždění nelze okno „natahovat“, můžu mít domluvené focení přímo po Vás. Svou nedochvilností okrádáte o čas pouze sami sebe. V případě, že Vaše zpoždění přesáhne 20 min. a nebudu mít od Vás žádné info, že se zpozdíte, vyhrazuji si právo focení zrušit a rezervační poplatek propadá. V případě, že se domluvíme a já na Vás budu čekat, bude cena focení navýšena za každou započatou čtvrthodinu čekání na Vás o 50 Kč. Bude-li na Vás čekat osob víc (např. já a domluvená vizážistka) může být cena navýšena více.

Samozřejmě totéž platí i obráceně. Nikdo není neomylný a i já mohu nabrat nějaké zpoždění. Proto Vám za každých 15 min dám jednu upravenou fotografii ve formě .jpg zdarma.

Cena a platba

Aktuální ceník naleznete na mých webových stránkách. Ceník je pouze orientační – vždy záleží na konkrétní domluvě. Platbu přijímám převodem na účet.

Číslo účtu je 670100-2212585425/6210. Účet je u mBank.

Fotografování

V průběhu fotografování platí přísný zákaz pořizování jakýkoliv záznamů (zejména vlastních fotografíí nebo pořizování videí) bez mého souhlasu!

Na fotografování se, prosím, připravte a upravte. Je vhodné se pěkně obléci tak, abyste se cítili dobře a sami sobě se líbili. Při výběru oblečení se pokuste vyhnout kouskům s velkými nápisy či vzory, působí rušivě. V případě focení více osob je vhodné zkombinovat barvy oblečení tak, abyste se k sobě barevně hodili.

Doporučuji se na focení nachystat tak, abyste byli se svým vzhledem spokojeni. Nespokojenost s vlastním vzhledem není důvodem k r