TFP focení - jak probíhá v mém případě?

O tom, co je to TFP focení si můžete přečíst článek na mém blogu.

Tak to máme obecné informace a teď trochu konkrétně...

 

aneb
 
Jak to chodí u mě :)

 

Vše domlouváme předem. Většinou se přes facebookové zprávy domluvíme o jaké focení máme zájem, doladíme další věci a termín.

 

Focení probíhá většinou alespoň po krátkém seznámení, abychom měli možnost hodit ostych stranou. Není se čeho obávat. Nemáte žádné zkušenosti s focením? To vůbec nevadí... Většina mých zákazníků také ne :)

Během focení Vám na displayi fotoaparátu průběžně ukazuji pořízené snímky. Dělám to také proto, že si třeba na místě nemusím všimnout nějakých maličkostí, na které mě můžete upozornit, ale také proto, že chci, abyste se na fotkách sami sobě líbili...

Po focení udělám jakýsi předvýběr fotek, promažu ty, které se nepovedly (zavřené oči, rozmazané apod.) a z těch povedených vyberu ty, které se mi nejvíce líbí a chci je zvěřejnit. Zpravidla je to cca 5 upravených fotografií (podle toho o jaký žánr focení se jedná) ve formě .jpg, Pokud je focení pro mě jako fotografa zajímavé (vizáž, kostýmy, lokalita apod.) a hodí se mi do portfolia více fotek, může se stát, že bude fotek i více. Tyto fotky vám pošlu v náhledové kvalitě (tzn. zatím neupravené - jde mi o to, abyste poznali, o kterých fotkách mluvím) a požádám vás o souhlas s jejich zvěřejněním.

Zároveň s těmito fotkami Vám dost pravděpodobně pošlu ostatní fotky, které sice neprošly „mým sítem“, ale pro Vás třeba mají jinou hodnotu, nebo se Vám zkrátka líbí víc. Náhledy fotografií jsou vždy ve zmenšené kvalitě a jsou také opatřeny s velkým vodotiskem „náhled“, aby bylo zřejmé, že nejsou nijak upravovány a slouží opravdu POUZE k výběru!!! Tyto náhledy slouží pouze Vám, proto je, prosím, nikde nezveřejňujte. Pokud si z náhledů fotek, které nechci zveřejnit přece jenom nějaké vyberete, napište mi. Tyto fotky speciálně pro Vás za symbolický poplatek (většinou kolem stokoruny za fotku, posíláte na účet) upravím a pošlu Vám je spolu s ostatními.

Neupravené fotografie neposkytuji v žádném případě.

Jakmile budu mít fotografie hotové a upravené, pošlu Vám je přes server www.uschovna.cz

 

Poslední krok – poděkování, recenze a doporučení :)

Budu ráda, kdzž mi na mých facebookových stránkách (www.facebook.com/MatiasovaFOTO) zanecháte pravdivou recenzi a napíšete, jak se Vám se mnou spolupracovalo. Pokud i vy máte své portfolio ráda napíšu recenzi i já Vám ;)

 

Těším se na spolupráci.

  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram

© 2019 by Sarka Matiasova

fotografka Šárka Matiášová, Olomoucký kraj

sarka.matiasova@gmail.com

tel.: 731 512 495