top of page
20190325_fotokrouzek (3).jpg

Jsem Šárka Matiášová, fotografka z Olomouckého kraje, fotím ale také v jeho okolí.

Na fotkách miluji emoce, lidskost, světlo i neobyčejnou obyčejnost bytí.

Tíhnu k minimalismu a nadčasovosti.

Na fotografiích zachycuji výjimečnost očekávání rozrůstající se rodiny, rostoucí bříško, první úsměvy miminek, trpělivou náruč maminek, hravost dětí i tatínků, milující rodinu po generace spolu i teplo a pohodu domova.

Zachycuji vzpomínky a důležité mezníky Vašeho života, opravdově, láskyplně, minimalisticky a nadčasově v Olomouckém kraji a jeho blízkém okolí.

Pomohu Vám také rozjet Vaše podnikání díky tolik potřebným fotografiím, které dnes potřebujete jak na web, tak i na blog či sociální sítě. Chcete zaujmout? Nebojte se lidem ukázat, jací jste a co děláte.

Chci Vás zachytit takové jací jste, aby fotky mluvily za Vás.

Během svatebního dne dokumentuji jeho jedinečnost. Opravdové emoce, nervozitu snoubenců, uvolněnost novomanželů, dojetí rodičů i srdečné veselí Vašich přátel.

Můj příběh

Jak už to tak u fotografů bývá, začíná se otvírat můj příběh o focení krásným, naplňujícím koníčkem. Z koníčku se stala vášeň. Po mnoho letech sbírání zkušeností, protože praxe dělá mistry, po mnoho absolvovaných kurzech, po mnoha hodinách trénování úprav fotek na PC, po mnoho investovaných peněz do seberozvoje a do techniky... se z vášně stalo něco mnohem víc.

Nic se nestalo náhodou, nic se nestalo samo. Za vším je spousta let práce.

A já jsem za to neskutečně vděčná!

Jsem úplně obyčejná ženská, občas trochu ztřeštěná, ale to mi pomáhá v mé profesi fotografa. Když je při focení sranda a pohoda, odbourá se tím ostych a vzniknou mnohem opravdovější a hezčí snímky.

Myslím si, že jsem přátelská, komunikativní a společenská, zkrátka typický extrovert.

To je také jeden z důvodů, proč mne focení baví. Ráda totiž poznávám nové lidi. 

​Tím druhým a pro mne neméně podstatným důvodem je, že ráda lidem dělám radost.

A ze všeho nejvíce mne těší, když vidím, že se fotky podařily a líbí se hlavně lidem, které jsem fotila. To je u mne během focení priorita číslo jedna.

Stejně tak, aby panovala dobrá atmosféra. Protože i to jde z fotek vždycky cítit.

 

Další, neméně důležitou, prioritou je pro mne naprosto profesionální přístup. Focení pro mě už dávno není "jen" koníčkem, je to má živnost a já jej tak i beru. Jakmile vezmu do ruky foťák, stává se ze mě fotografka. Se vším všudy. ​Mysl jakoby automaticky přepne do "módu fotografa", profesionála, který vám pomáhá před objektivem nejen cítit se dobře, ale především se postará o to, aby výsledek stál za to.

 

Jsem také manželka a máma dvou malých kluků.

Rodičovství mě malinko změnilo v dobrém slova smyslu. Začala jsem se více věnovat těhotenské a novorozenecké fotografii. Obojí jsem začala vnímat jinýma očima než kdysi. Mnohem víc jsem si začala uvědomovat jak úžasné je zrození nového človíčka a jak krásné dokáže být pouto mezi rodiči a dětmi být.

Samotnou mě až překvapilo jak moc velkou lásku je člověk schopen cítit.

​​

Ráda i pro Vás tyto jedinečné okamžiky Vašeho života přenesu do překrásných fotografií, plných citu a lásky, která se ukrývá

v každém z nás.

Jakmile se focení přetavilo v podnikání, začala jsem objevovat další oblasti, které potřebuji znát a ovládat. Ať už se jedná o copywriting, martketing, nebo být vidět na sociálních sítích...Obklopena ženami, které to mají podobně jsem si začala uvědomovat, že brandingové focení, je přesně ten směr, ve kterém mě baví se vyvíjet. Začala jsem se tedy věnovat i jemu a cítím, že spolu s  focením pro radost, je to oblast, která mě baví, naplňuje a jde mi od ruky.

Kontakt

Miluju příležitosti a jsem pro každou srandu.
A také ráda poznávám nové lidi i jejich osudy.

Poznám i Vás?
Napište mi!

bottom of page